Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 4 marca 2019

Uciekinierzy z narkotykami

Dwóch młodych mężczyzn zatrzymanych za posiadanie środków odurzających i trzech uciekinierów odnalezionych w przeszukiwanym mieszkaniu. Taki finał miała interwencja starachowickich policjantów.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą starachowickiej komendy,  złożyli 22 lutego br. wizytę 20 – letniemu mieszkańcowi miasta, którego podejrzewali o związek z nielegalnym procederem. Podczas przeszukania ujawnili przy mężczyźnie środki odurzające oraz kilka tabletek o nieznanym składzie.  Zastali też w mieszkaniu trójkę nieletnich. Dwoje z nich, to uciekinierzy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a trzeci uciekł z domu. W trakcie wykonywanych czynności, przyszedł też kolejny kolega, który na widok policjantów zaczął nerwowo się zachowywać. Okazało się, że 19 –latek miał przy sobie torebki foliowe z zawartością białego proszku oraz suszu roślinnego.Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a nieletni uciekinierzy zostali dowiezieni do Policyjnej Izby Dziecka.

Stróże prawa łącznie zabezpieczyli 11 gramów prawdopodobnie amfetaminy, 2 porcje suszu roślinnego wstępnie określonego jako marihuana oraz 9 tabletek o nieznanym składzie. Za posiadanie narkotyków ustawodawca przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności.

(azab)