Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 4 marca 2019

W odwiedzinach u wawelskiego smoka…

Uczniowie klas IV - VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipiu odwiedzili gród Kraka. Towarzyszyli im nauczyciele: Beata Majchrzyk i Magdalena Orczyk oraz rodzice.

Pierwszych niesamowitych wrażeń dostarczyła dzieciom podróż pociągiem, a spacery urokliwymi zakątkami Krakowa dopełniły miłe doznania małych podróżników. Na trasie zwiedzania znalazły się m.in. Kościół Mariacki, Wawel, Uniwersytet Jagielloński oraz Sukiennice. Dawna siedziba królów na Wawelu oraz smok ziejący ogniem wzbudziły ogromne emocje. Nie zabrakło wizyt w miejscowych księgarniach, zwiedzili Muzeum Figur Woskowych i „wpadli” do  McDonalda. Krakowskie gołębie z wizyty dzieci również były kontente, młodzież bowiem hojnie sypała ziarnem.

W czasie wolnym na Rynku, pod czujnym okiem opiekunek, dzieci miały możliwość zaopatrzenia się w pamiątki. Chłopcy zakupili od krakowskich kwiaciarek róże, które potem wręczyli nauczycielkom. Największą jednak atrakcją okazało się spotkanie ze znanym Youtuberem – „Frizem”, który akurat nagrywał materiał do swojego programu. Za swym idolem podążyli do Galerii Krakowskiej, tam zrobili sobie z nim zdjęcie i „przybili piątkę”, co natychmiast zostało uwiecznione w mediach społecznościowych.

Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wrócili pociągiem do Starachowic, a następnie do Lipia. Szczególne podziękowania uczestnicy wycieczki kierują do rodziców. Panie: Monika Glinka i Agnieszka Lis okazały bowiem dużo serducha w eskapadzie dzieciaków.

(amar)