Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 5 marca 2019

Młodzi adepci karate doskonalą umiejętności

Iłża

Adepci sztuk walki z Iłży rozpoczęli rok 2019 od istotnych zmian. Klub został członkiem Światowej Organizacji Shidokan Karate. Obecnie nazwa klubu brzmi: Shidokan Karate Iłża. Sensei Artur Rutkowski (4 dan), został mianowany dyrektorem Federacji Shidokan na województwo mazowieckie.

Shidokan karate, to nowoczesny styl walki, połączenie tradycyjnych technik kontaktowego karate z elementami thai-boxingu, judo ju-jitsu. Młodzi wojownicy z Iłży mieli w dniach od 11 do 17 lutego br., wraz z Sensei Arturem Rutkowskim oraz bliźniaczym Shidokan Fight Club TSW ze Skaryszewa, okazję jeszcze lepiej zgłębić nowy styl, uczestnicząc w zimowym Polish Camp Shidokan, który odbył się w Dusznikach – Zdroju, w Ośrodku Wypoczynkowym „Lissa”.

– Uczestnictwo w takich zgrupowaniach jest doskonałą okazją dla sportowców do intensywnego treningu, zdobywania nowych umiejętności i wymiany doświadczeń. Treningi prowadzili Shihan Piotr Bąk (6 dan), przedstawiciel i Brand chief Shidokan w Polsce, Sensei Lidia Bąk (1 dan), Shihan Arkadiusz Stasiak (5 dan) i Sensei Artur Rutkowski (4 dan). Każdego dnia odbywały się trzy treningi: bieganie, technika i sparingi. Rodzice, którzy wybrali się na zgrupowanie ze swoimi pociechami także mieli okazje spróbować swoich sił w karate, samoobronie dla kobiet prowadzonej przez Sensei Artura Rutkowskiego i Shihan Arkadiusza Stasiaka lub zajęciach zumby zorganizowanych przez goszczącego na zgrupowaniu Pawła Bułeczkę, mistrza sportów ekstremalnych – relacjonują GAZECIE.

Organizatorzy zadbali także o to, by uczestnicy oprócz intensywnego wysiłku mieli także rozrywki. Były więc zabawy na śniegu: bitwy na śnieżki, saneczkarstwo, długie spacery. Dzieci wraz z opiekunami zwiedzały piękne okolice Dusznik, były w Aqua Parku i Muzeum Zabawek w Kudowie Zdroju. W drodze powrotnej Sensei Rutkowski sprawił swoim podopiecznym niespodziankę i zabrał ich na zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej. Wrócili zadowoleni, pełni zapału, bogatsi w nowe doświadczenia i chętni do dalszych intensywnych treningów.

Gotowi do startu

W Dusznikach Zdroju ćwiczyli nowy styl

Iłżeccy miłośnicy sztuk walki

Mieli też czas na zimowe spacery