Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 5 marca 2019

Nie było silnych na mirzeckich piłkarzy

Drużyna Akademii Piłkarskiej SKS Star Starachowice w Mircu uczestniczyła w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej, zorganizowanym przez Akademię Piłkarską Gryfia w Mirowie. Franek Kawalec, młody piłkarz z Mirca, został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Świetnie zagrali mirzeccy piłkarze już w fazie grupowej, wygrywają trzy mecze: z Centrum Radom 3:0, z PAS Skarżysko 5:1 i z AP Gryfia Mirów 3:0 oraz bezbramkowo remisując z AP Szydłowiec. Z pierwszego miejsca w grupie, w półfinale zmierzyli się z faworyzowaną drużyną Młodzika Radom. Początek meczu zdecydowanie należał do radomskiej drużyny, świetnie bronił Franciszek Kawalec, nasi zaczęli przeważać na boisku, czego skutkiem była zdobyta bramka po indywidualnej akcji Olafa Serafina. Kolejną bramkę strzelił Piotr Węgrzyn.

Po zwycięstwie 2:0 chłopcy zagrali finał z drużyną Pawały Taczów. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 i zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Znakomicie bronił naszej bramki Franciszek Kawalec, udaremniając przeciwnikom dwa rzuty karne i drużyna z Mirca odniosła zwycięstwo w całym turnieju.

Zespół z Mirca zagrał w składzie: Franciszek Kawalec, Olaf Serafin (6 bramek), Piotr Węgrzyn (4 bramki), Jan Dolega, Bartosz Przygoda, Filip Strzelec (1 bramka), Krystian Zagajny, Piotr Słomiński, Jakub Rosiński (2 bramki), Filip Gładyś (2 bramki), Kacper Kawalec, Mikołaj Lisowski. Trener: Damian Szyszka.

(dt)

Zwycięska drużyna Damiana Tyszki

Najlepszy bramkarz turnieju – Franek Kawalec