Strona główna Wieści z gmin Mirzec Dzieci książki szyją

Dzieci książki szyją

 

Dzieci z gminnych placówek oświatowych uczestniczyły w zajęciach, którym przyświecało hasło: „Książka i sztuka – uczy, bawi, rozwija”. W projekcie „Bank Dziecięcych Uśmiechów” uczestniczyły dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Rozbudzały swoją wyobraźnię, udoskonalały umiejętności manualne, przedstawiały swoją ulubioną literaturę, poznały różne formy publikacji, spotkały się z ciekawymi ludźmi. Na zajęciach z instruktorem uszyły natomiast książeczki z filcu według własnego pomysłu. Powstały prace o przeróżnej tematyce: o stworach morskich, podroży balonem, świecie prehistorycznych gadów, świecie baśni, albumy piłkarskie i inne ciekawe opowieści. Była też okazja nauczyć się różnych technik szycia, dekoracji, zapoznać się z rodzajami ściegów.

Zajęcia spełniły przede wszystkim rolę integracyjną, dzieci mogły się regularnie spotykać poza środowiskiem szkolnym, wspólnie się bawić i spędzać czas przy wykonywaniu ciekawych prac. Nauczyły się również współdziałania w grupie z zastosowaniem ustalonych zasad i reguł, które rozwijały samodyscyplinę. Było dużo śmiechu i pozytywnych emocji, a podczas każdego spotkania czekał na uczestników drobny poczęstunek.

Koszt akcesoriów i materiałów potrzebnych do uszycia książeczek pokryła otrzymana przez Stowarzyszenie dotacja, a niewykorzystane elementy i akcesoria mogły zabrać do domu, aby rozwijać zdobyte umiejętności. Zajęcia prowadziły Ewelina Rafalik oraz Magdalena Mytnik, a nad zaopatrzeniem i dokumentacją projektu czuwał Daniel Mytnik.

Podsumowanie odbyło się w mirzeckiej restauracji Wiktoria. Dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi zajadały się pizzą i owocami. Zaprezentowały również swoje prace.

Stowarzyszenie „Twoja Szansa” podziękowania kieruje przede wszystkim do organizatora konkursu „Bank Dziecięcych Uśmiechów”: Fundacji Santander Bank Polska S.A., a także do Doroty Tomaszewskiej – dyrektor BiOK w Mircu za udostępnienie lokalu i Barbary Strycharskiej, bibliotekarki, która wprowadziła uczestników projektu w świat książki oraz do rodziców młodych artystów za wsparcie i wyrozumiałość.

A.Marciniak

 

Poprzedni artykuł
Następny artykułRusza rozbudowa oczyszczalni
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x