Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 11 marca 2019

Adamów

Szkoła otworzyła drzwi

Dni otwarte w szkole, to czas, kiedy rodzice mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki. To już nie tylko możliwość zwiedzenia budynku, obejrzenia sal lekcyjnych, porozmawiania z nauczycielami, bo organizowane są też dodatkowe wydarzenia.

 

Rodzice dzieciaków, które 1 września br. po raz pierwszy przekroczą progi Szkoły Podstawowej w Adamowie, skorzystali ze zorganizowanego Dnia Otwartego – 6 marca. Gości powitała dyrektor szkoły Teresa Szymczak, która zaprezentowała im szkolną ofertę. Mali goście wraz z rodzicami zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie tańcem przygotowanym przez Edytę Chodzyńską przywitali ich uczniowie zerówki wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego. Do wspólnej zabawy zaprosiła ich natomiast koordynator akcji, Katarzyna Bernaciak, wychowawczyni klasy 0. Te z chustą animacyjną okazały się niezwykle atrakcyjne i były wyzwaniem dla niejednego szkraba.

Największa niespodzianka podczas zwiedzania szkoły czekała na gości w pracowni biologiczno – chemicznej, gdzie uczennice klasy VIII pod kierunkiem nauczycielki chemii, Anny Wacińskiej przygotowały niezwykły pokaz chemicznych eksperymentów. Na koniec każdy z milusińskich mógł spróbować swoich sił przy prostym doświadczeniu, zwanym „erupcją wulkanu.”

Nauczycielka angielskiego, Anna Gorzelak, zaprosiła dzieci do zabawy językowej i śpiewania wesołych piosenek w języku angielskim, a pod kierunkiem Moniki Dziuby – Łuckiej i Katarzyny Bernaciak wykonały pracę plastyczną – pięknego tulipana.

Mili goście zostali też obdarowani słodkimi babeczkami na pożegnanie i opuścili szkołę żałując, że edukacji nie mogą zacząć już od jutra.  Rodzice przyszłych uczniów otrzymali natomiast foldery informacyjne dotyczące szkoły oraz prezentujące jej ofertę edukacyjną.

Uczniowie witali gości tańcem

Był pokaz niezwykłych eksperymentów

Chusta animacyjna biła rekordy popularności

Doświadczenia chemiczne wzbudzały wielkie zainteresowanie

Maluchy były zafascynowane nowym miejscem

(amara)