Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 11 marca 2019

Cios w narkotykowy biznes

Dzięki akcji policji na rynek nie trafi prawie dwa kilogramy nielegalnych specyfików. Zatrzymany w tej sprawie 26 –letni mieszkaniec powiatu starachowickiego odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków.

 

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przyglądali się działalności 26 –latka. Przypuszczali, że zajmuje się on nielegalnym, narkotykowym procederem. W miniony wtorek (5 marca) dotarli do jednego z domów na terenie powiatu starachowickiego. Podczas przeszukania na terenie posesji funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie blisko 1300 gramów amfetaminy oraz około 600 gramów marihuany. Dodatkowo okazało się, że na strychu domu ukrywał się 39 –letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, którego samochód był zaparkowany na podwórku. We wnętrzu auta policjanci znaleźli dwie „działki” narkotyku, a kolejne zabezpieczono podczas przeszukania jego domu.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu, a zabezpieczone specyfiki zostały przekazane specjalistom z laboratorium kryminalistycznego.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków ustawodawca przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 39 – latkowi grozi do 3 lat więzienia.

Mieszkaniec powiatu starachowickiego trafił do policyjnego aresztu, podobnie jak jego 39 – letni kolega

(azab)