Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Mirzec 11 marca 2019

Ocieplą kolejne budynki gminne


Prace termomodernizacyjne w szkołach w Osinach, Trębowcu, Tychowie Nowym i Małyszynie zakończono w ub.r., a w bieżącym przeprowadzone będą w kolejnych budynkach użyteczności publicznej w gminie Mirzec.

 

Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn podpisał umowy z wykonawcami inwestycji. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Arkada Dela z Radomia realizować będzie termomodernizację Zespołu Szkół w Mircu oraz Urzędu Gminy w Mircu, a prace w szkołach podstawowych w Tychowie Starym i Jagodnem prowadzić będą: Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowego „Womax” z Radomia oraz radomska firma Topaz. Gmina otrzymała na ten cel 3.248.991,25 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.

W budynku Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym wymienione zostaną okna i drzwi zewnętrzne, ocieplone będą ściany oraz fundamenty, wykonana opaska wokół budynku. Zmianie ulegnie system centralnego ogrzewania, ocieplony zostanie strop nad nieogrzewanym poddaszem oraz zamontowana instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku. Wartość prac oszacowano na   873.300 zł. Podobny zakres mają roboty w szkole w Jagodnem, a ich koszt wyniesie 693.804 zł.

Termomodernizacji poddany będzie też budynek Zespołu Szkół w Mircu i siedziba tamtejszego Urzędu Gminy. W szkole zamieniony zostanie system centralnego ogrzewania, ocieplone ściany zewnętrzne i nowa elewacji, docieplone będą fundamenty i zamontowana instalacji fotowoltaiczna. W Urzędzie Gminy zakres prac jest mniejszy, bo ocieplone zostaną ściany budynku, zamontowana będzie instalacja fotowoltaiczna na dachu, a budynek zostanie podłączony do sieci centralnego ogrzewania. Wykonawca ma zakończyć prace w sierpniu br., zaś ich koszt wynosi 1.463.700 zł.

 

(ama)