Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 11 marca 2019

Półfinał Olimpiady „Warto wiedzieć więcej”


Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił listę półfinalistów Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, którzy 15 marca zmierzą się w kolejnym etapie rozgrywek. Dwie szkoły ze Starachowic są w najlepszej "dwudziestce".

Lekcje z ZUS to projekt edukacyjny dla uczniów szkół średnich. Dzięki niemu uczniowie mogą poznać zagadnienia związane z ubezpieczeniami społecznymi. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych pomaga świadomie podejmować decyzje dotyczące życia zawodowego i osobistego.

– Spotkania z młodzieżą goszczą w szkołach od 2014 r. Od tego czasu liczba szkół oraz uczniów, którzy wzięli udział w projekcie wzrosła niemal trzykrotnie. Olimpiada  „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, przyciąga coraz więcej uczniów, którzy prezentują imponujący poziom wiedzy z zakresu ubezpieczeń – mówi Paweł Szkalej z kieleckiego Oddziału ZUS.

Z prawie 900 uczniów z całego województwa, którzy przystąpili do konkursu, pozostało 60 najlepszych –  w tym uczniowie ZSZ nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego „Hubala”: Kinga Kelner, Angelika Orczyk i Adrian Pengielski wraz z opiekunem Krzysztofem Stachurskim oraz reprezentujący II LO im. St. Staszica: Filip Sołtysiak, Kamil Adamus i Tomasz Zatorski. Ich opiekunem jest Joanna Cyrnek. Co ciekawe, szkoła ta dwukrotnie wygrywając etap wojewódzki reprezentowała nasz region w Warszawie, a w 2017 r. byli najlepsi w kraju.

Na zwycięzców etapu centralnego, oprócz nagród rzeczowych takich laptopy czy tablety, czekają indeksy Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie czy lubelskiego KUL.

Projektowi patronuje minister edukacji narodowej oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

(az)