Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Mirzec 11 marca 2019

Rewitalizacja Ośrodka Zdrowia w Mircu


Rusza rewitalizacja Ośrodka Zdrowia w Mircu. Budynek będzie niemal całkowicie przebudowany wewnątrz, co w przyszłości przełoży się na komfort korzystających z niego pacjentów i pracujących tam lekarzy i pielęgniarek.

 

W piątek, 1 marca dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mircu Elżbieta Tunia – Niewczas, przy kontrasygnacie Joanny Piasek, głównej księgowej Ośrodka Zdrowia, podpisała umowę na rewitalizację budynku z Danielem Wojdatem, właścicielem Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Danbud z Radomia. Podpisanie umowy odbyło się w Urzędzie Gminy Mirzec w obecności wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna.

Prace budowlane w budynku będą kosztowały 1.477.000 złotych. Inwestycja będzie prowadzona przy wsparciu finansowym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 w kwocie 704.072 złote. Gmina Mirzec w 2019 roku planuje przeznaczyć 100.000 złotych dotacji celowej na realizację zadania.

Prace w budynku ruszą na początku marca. Najpierw przeprowadzone zostaną na piętrze budynku, następnie pracownicy firmy Danbud przebudują parter. W planach są prace związane z wyburzaniem istniejących ścian i budowie nowych, wymianą posadzek na parterze i piętrze, wymianą płytek na ścianach w gabinetach lekarskich i zabiegowym. Przy budynku zamontowana zostanie winda dla pacjentów, zdemontowany natomiast zostanie podjazd dla osób niepełnosprawnych. Po zakończeniu prac rejestracja pacjentów będzie odbywać się na parterze. Planowany termin zakończenia prac to 20 sierpnia 2019 roku.

W związku z pracami remontowymi mogą wystąpić niedogodności dla pacjentów. Dyrekcja Ośrodka Zdrowia prosi osoby korzystające z usług placówki o wyrozumiałość.