Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 11 marca 2019

W hołdzie bohaterom

III LOPoczet sztandarowy z III liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami integracyjnymi im. K. K. Baczyńskiego wszedł w skład honorowej warty podczas uroczystości 108. rocznicy śmierci rotmistrza Józefa Szaybo.

 

Młodzież liceum zawsze chętnie włącza się w patriotyczne akcje, pokazując przywiązanie do takich wartości jak Bóg, Honor i Ojczyzna. Uroczystości przy grobie powstańca pełne były zarówno zadumy jak i radości, przede wszystkim, z tego, że jako wolny naród mamy możliwość pielęgnowania pamięci o naszych bohaterach. Pokazali to w kolejnym spotkaniu na uroczystej Mszy Świętej w intencji „Żołnierzy Niezłomnych”, w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Liturgię poprzedziło złożenie kwiatów przy tablicy poświęconej Żołnierzom Podziemia Komunistycznego na placu przed kościołem p.w. Wszystkich Świętych.

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. K. K. Baczyńskiego brali też udział w uroczystości reprezentując szkołę w poczcie sztandarowym, uczestniczącym we mszy świętej, podczas której przypomniano sylwetki Żołnierzy Wyklętych, ludzi, którzy zwyciężani nigdy nie zostali pokonani.

Tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, pokazały, że młodzież chce poznać historię swojego kraju, kraju zwycięskiego dzięki postawie takich ludzi jak Żołnierze Wyklęci.

(amar)