Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 12 marca 2019

Podsumowanie czytelnictwa młodzieży

W iłżeckiej bibliotece

Na podsumowanie konkursu na „Najaktywniejszego czytelnika roku 2018” w kategorii młodzież, laureaci przyszli z nauczycielami placówek, do których uczęszczają. Wśród nagrodzonych znalazło się 18 uczennic z klas VII – VIII  Szkoły Podstawowej w Iłży, gimnazjaliści oraz laureatki ze szkół ponadgimnazjalnych w Iłży, Chwałowicach, Radomiu i w Starachowicach.

Okolicznościowe dyplomy oraz nagrody wręczyła Teresa Niewczas, dyrektor MGBP – Iłża, gratulując zamiłowania do czytania książek. Biblioteka wystosowała listy gratulacyjne do placówek, w których uczą się laureaci, by podkreślić i docenić aktywność czytelniczą uczennic i ich uczestnictwo w kulturze.

Podczas spotkania, o wystawie  pt. „Gramatyka życia Stefana Wyszyńskiego i Karola Wojtyły”, prezentowanej w czytelni biblioteki, opowiedziała Małgorzata Smagieł – Occhipinti  – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Iłży. Jest zbiorem fotogramów przedstawiających najważniejsze wartości, które były busolą życia dwóch wybitnych Polaków: Karola Wojtyły i Stefana Wyszyńskiego, a udostępniona przez IPN, dzięki zaangażowaniu Małgorzaty Smagieł – Occhipinti.

(az)

Nagrody wręczyła Teresa Niewczas, dyrektor MGBP w Iłży

Najaktywniejsi czytelnicy spotkali się na dorocznym podsumowaniu