Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Mirzec 12 marca 2019

W Jagodnem

Spotkanie z niezwykłymi ludźmi
Członkowie zespołu "Ziemia Mirzecka" gościli w Regionalnym Muzeum Pamiątek w Jagodnem.

„Spotkania z Niezwykłymi Ludźmi”, to cykliczna impreza w muzeum. Tym razem bohaterami  była artystyczna grupa prowadzona przez Piotra Gąsowskiego. Zespół istnieje dopiero od roku, a w jego skład wchodzą: Dominika Potrzeszcz, Irena Zakrzewska, Dorota Bębas, Anna Piętak, Iwona Stępień, Agnieszka Wiśnios, Anna Janikowska i Wiesława Rokita – członkinie zespołów „Osinianki”, „Tychowianie”, „Gromada” i „Małyska Doliny”, a często występuje z nim gościnnie Elżbieta Strycharska z „Trębolanek”.

Wieczór z ludową piosenką – 1 marca br., otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Beata Stefańska wraz z pomysłodawczynią i wieloletnią organizatorką „Spotkań z Niezwykłymi Ludźmi” Jadwigą Rafalską-Kawalec. Nie zabrakło życzeń imieninowych dla wójta Mirosława Seweryna, a tłumnie zgromadzona publiczność, odśpiewała gospodarzowi gminy gromkie „Sto lat”.

Półtoragodzinny koncert zaczął się od wiersza Elżbiety Zagajnej z Gadki, recytowanego przez Dorotę Bębas. Publiczność podziwiała fantastyczny popis umiejętności wokalnych i aktorskich zespołu „Ziemia Mirzecka”. Irena Zakrzewska z Osin przedstawiła natomiast monolog nagrodzony na „Sabałowych Bajaniach” w Bukowinie Tatrzańskiej.

Za wspaniały występ, nagrodzony burzliwymi brawami, podziękował wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz Jadwiga Rafalska-Kawalec. Ze strony zespołu głos zabrał Piotr Gąsowski, zdradzając, że od dawna marzył, by jego podopieczne mogły wystąpić w jagodzieńskim ośrodku tradycji i folkloru. Podziękował także władzom gminy za to, że opiekują się 9 zespołami z terenu gminy, wspierając rodzimą kulturę.

A. Marciniak

Ziemia Mirzecka w pełnej krasie

Koncert obejrzała liczna grupa mieszkańców