Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 18 marca 2019

Dzień Języków Obcych

W III LO

Wylosowali kraje anglojęzyczne i niemieckojęzyczne i zorganizowali prezentujące je stoiska.

III LO z Oddziałami Integracyjnymi im. K. K. Baczyńskiego od lat organizuje Dzień Języków Obcych. Tegoroczne prezentacje multimedialne przedstawiały położenie kraju, stolicę oraz najbardziej znane zabytki. Towarzyszyły im piosenka lub taniec w charakterystycznych strojach.  Musiała – jak zawsze – być degustacja tradycyjnych potraw przygotowanych przez uczniów, oraz quizy anglo- i niemieckojęzyczny. Niezapomnianych wrażeń dostarczyli szczególnie uczniowie z klasy IA i IIA, którzy przygotowali inscenizacje w języku angielskim i niemieckim.

Po raz drugi odbył się konkurs karaoke w języku angielskim, który wzbudził dużo emocji wśród publiczności. Jury oceniało zaangażowanie klas, czystość wykonania przygotowanych piosenek, wrażenie artystyczne, płynność oraz wymowę. W konkursie karaoke zwyciężyła klasa IA. Nagroda za drugie miejsce trafiła do klasy IIA, a za trzecie do IIIA.

Dzień Języków Obcych zaangażował wiele osób i pozwolił na odkrycie nowych szkolnych talentów. Połączenie elementów nauki i zabawy okazało się niezwykłą motywacją do działania dla uczniów, którzy mocno zaangażowali się w różne konkurencje językowe i stworzyli niezapomnianą atmosferę tego szkolnego projektu.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała nauczycielka języka angielskiego Krystyna Rojek, a w jury zasiadali nauczyciele: Katarzyna Żerek, Anita Skowrońska i Renata Kowalik oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Zuzia Zając.

(Jola Dobosz)

Nie zabrakło smakołyków

Scenografia i stroje nawiązywały do tematyki szkolnej imprezy