Strona główna / Gazeta młodych / Adepci automatyki w Cerradzie

Adepci automatyki w Cerradzie

Zakład jest czołowym producentem okładzin ceramicznych, gresowych i klinkierowych w Polsce. Zatrudnia blisko600 fachowców, będąc jednym z wiodących pracodawców w rejonie Starachowic. Młodzież, pod opieką Stanisława Łukomskiego i Marii Niedopytalskiej, zapoznała się ze specyfiką wybranych stanowisk pracy, dowiedziała się też o kwalifikacjach i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu automatyka.

Mając możliwość bezpośredniej obserwacji automatyki, jako dziedziny techniki zajmującej się wykonywaniem, uruchamianiem, konserwacją i eksploatacją instalacji przemysłowych, a także programowaniem i wykorzystaniem sterowników programowalnych w tworzeniu automatycznej linii produkcyjnej, poznali pracę zakładu w oparciu o najnowsze technologie. Przekonali się, iż warto zdobywać kwalifikacje w zakresie automatyki przemysłowej, ponieważ daje to szansę na otrzymanie atrakcyjnej pracy, związanej z nowymi technologiami już po ukończeniu szkoły. Była również okazja zobaczyć, jak przebiega automatyczne sterowanie procesami, bez udziału czynnika ludzkiego.

Jako przyszli, być może, pracownicy firmy będą wyspecjalizowaną grupą ludzi, która potrafi „rozmawiać” z maszynami i liniami produkcyjnymi, które bardzo często wpływają na jakość i bezpieczeństwo życia.

A. Marciniak

Całą klasą odwiedzili, być może, przyszłe miejsce pracy
Automatyzacja procesu wytwórczego bardzo zainteresowała młodzież

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *