Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Gazeta młodych 19 marca 2019

Kreatywni w reklamie

ZSZ nr 2

Uczniowie klasy I w zawodzie technik organizacji reklamy w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, pod opieką nauczycieli przedmiotowych Marii Niedopytalskiej i Elżbiety Dwojak, wybrali się do świata reklamy.

Nowe umiejętności zdobywali w drukarni i pracowni reklamowej „Compus” w Starachowicach. Właściciel, Lech Grochulski wraz z pracownikami zaprezentował przyszłym specom od reklamy profil i organizację firmy. Uczestnicy praktycznej lekcji nauki zawodu mieli okazję zobaczyć i poznać proces projektowania i drukowania produktów, zapoznali się się również z całym wachlarzem usług reklamowych: grawerskie laserem, reklamy przestrzenne, druk wielkoformatowy, solwentowy, banery, szyldy, ulotki, styrodruk. Zainteresowały ich szczególnie działania pracowni reklamowej zajmującej się pełną obsługą graficzną klienta oraz przeprowadzanie kampanii reklamowych na zlecenia nabywców. Fascynujący dla uczniów okazał się proces grawerowania, wykonanie nawet najbardziej fantazyjnych i skomplikowanych wzorów przy zachowaniu zegarmistrzowskiej wręcz precyzji. Uczniowie mogli również spróbować swoich sił w praktycznym działaniu, a przy tym wykazać się swoją wiedzą teoretyczną.

Wizyta w drukarni to bardzo ważny element kształcenia w zawodzie technika organizacji reklamy, ponieważ tylko w warunkach pracującego zakładu można zobaczyć, jak działają pewne urządzenia, jak w rzeczywistości wygląda proces produkcji i świadczonych usług, zapytać pracowników o kwestie praktyczne, których nie można znaleźć w podręczniku.

Mówi się, że prowadzenie biznesu reklamy, to jak puszczanie oka do dziewczyny po ciemku, nikt poza nami nie wie, co robimy – jest więc szansa, że zdobyta wiedza pomoże uczniom stanąć kiedyś na czele bądź to drukarni, bądź zespołu specjalistów w tym zakresie.

(A. M.)

Starachowickich uczniów gościła drukarnia COMPUS

Przyszli mistrzowie reklamy z zainteresowaniem wsłuchiwali się w wykład właściciela drukarni