Strona główna / Gazeta młodych / Mistrzowie polszczyzny

Mistrzowie polszczyzny

Hasłem tegorocznego Tygodnia Kultury Języka była Wolność i niepodległość języka, to wolność i niepodległość umysłu. W jego ramach odbył się w Gimnazjum nr 3 XX Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii pt. „Ortograficzny tor przeszkód”, a autorką dyktanda była Anna Gęborek, nauczycielka języka polskiego, autorka i organizatorka konkursu.

Mistrzem Ortografii w kategorii szkół podstawowych została Karolina Bidzińska (SP nr 9, op. Małgorzata Niwicka), a wyróżniono Mikołaja Przygodę (SP nr 12, op. Ewelina Kwiatkowska) i Annę Kitę (SP 1, op. Ewa Maj – Czerwińska). Mistrzem Ortografii w grupie gimnazjalistów została Aleksandra Krawczyk z Gimnazjum nr 1 (op. Monika Nagłowska), zaś wyróżnienia odebrali: Katarzyna Żurowska z Gimnazjum nr 1 (op. Monika Nagłowska) i Maria Dziemba z Gimnazjum nr 3 (op. Jolanta Pomorska.

W gronie uczniów szkół średnich tytuł  Mistrza Ortografii zdobyła Natalia Gębura z I LO (op. Beata Berlewicz, natomiast wyróżnienia wręczono: Małgorzacie Kwapisz z I LO (op. Anita Utnik-Wawszczak i Wiktorii Grosickiej z II LO (op. Joanna Drapejkowska).

Tradycyjnie, po zakończeniu rywalizacji, uczestnicy konkursu wysłuchali prelekcji językoznawcy z UJK w Kielcach, dr. Janusza Wróblewskiego.

(az)

Miejska czołówka znawców języka polskiego
Do dyktanda zasiadło 40 starachowickich uczniów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *