Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 2 kwietnia 2019

Wiosna zawitała do szkoły

Adamów

Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej w Adamowie od lat promuje sport i zdrowy tryb życia, ale nie brakuje też doskonałej zabawy.

W przeddzień kalendarzowej wiosny uczniowie wszystkich klas przyszli do szkoły w niezwykle kolorowych przebraniach. Maluchy postawiły na bajkowe postaci, księżniczki, klaunów i panie wiosny, a uczniowie klas IV – VIII zabłysnęli prawdziwie wiosenną fantazją. Na szkolnych korytarzach pojawiły się koty, Zorro, pluszaki, króliki i jednorożce, jaskiniowcy, oddział wojskowy, a nawet „zamiana ról”. Jury: Teresa Szymczak – dyrektor szkoły, siostra Justyna Oksiuta oraz Monika Dziuba – Łucka, zdecydowało, że na główną nagrodę, czyli „Niepytajkę”, co oznaczało dwa dni niepytania na lekcjach, zasłużyli wszyscy uczniowie klas starszych, bo nie sposób było wybrać najlepszych przebrań.

Przy okazji Dnia Wiosny rozstrzygnięto konkurs Igrzyska Olimpijskie organizowany przez Edytę Chodzyńską. Zwycięzcą został Igor Juszczyk, drugie miejsce ex aequo zajęły Emilia Góra i Wiktoria Jałoszewska, a trzecie Emilia Bernat i Mateusz Woszczak.

Wystawiono też zabawne przedstawienie pt. „Lekcja w gabinecie lekarskim”, promujące zdrowy tryb życia, które wraz z klasami IV – V przygotowała Katarzyna Wlazłowska. Uczniowie klas 0 i II, przygotowani przez Katarzynę Bernaciak i Monikę Dziubę – Łucką wystąpili natomiast z wiosennymi piosenkami, a wiosenną część artystyczną zakończył układ taneczny z szarfami w wykonaniu Emilii Bernat, Emilii Góry i Oliwii Żelazny.

Bez gier i zabaw sportowych się nie obyło, bo to przecież szkolna tradycja. Zorganizował je dla wychowanków klas IV – VIII Samorząd Uczniowski z opiekunkę Edytą Chodzyńską. Każda z klas zobowiązana była przygotować propozycje zabaw i trzeba przyznać, że wszyscy stanęli na wysokości zadania. Były konkurencje zręcznościowe takie jak wybieranie kawałków jabłek z miski bez użycia rąk, nawlekanie makaronu na nitkę, czy budowa wieży z kubków oraz wytrzymałościowe jak trzymanie ciężarków na czas. Zwycięstwo przypadło klasie VIII, na drugim miejscu znalazła się klasa V, na trzecim klasa IV, a klasy VI i VII zdobyły wyróżnienia. Wszyscy odebrali pamiątkowe dyplomy.

Koordynatorem obchodów tego dnia była Edyta Chodzyńska oraz Szkolny Samorząd Uczniowski.

(K.W)

Wiosenne barwy opanowały szkołę w Adamowie

Najmłodsi w pięknych przebraniach

Trzecioklasiści na starcie

Koty, kotki i kocice ganiały Zorro, a może było odwrotnie

Nie zabrakło i jaskiniowców

Piżama party w biały dzień?

Padnij! Powstań! – czyli trzymaj formę w wykonaniu klasy VIII

Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom

Piraci księżniczki porywali, książęta uwalniali, a czarodzieje czarowali żeby się wszystko udało