Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Bezpieczeństwo 8 kwietnia 2019

Z raportów

 

                                  Nieletni  z narkotykami

29 marca br. wieczorem w ręce skarżyskich policjantów „wpadli” trzej nastolatkowie z gminy Mirzec. Są podejrzewani o posiadanie zakazanych środków, dodatkowo jeden z nich odpowie za prowadzenie auta pod wpływem narkotyków. W pojeździe mundurowi ujawnili zawiniątko z zawartością białego proszku i młynek z resztkami roślinnego suszu. Sypką substancję wstępnie zakwalifikowano jako amfetaminę. Podczas dalszych czynności policjanci ujawnili jeszcze 20 gramów białej substancji, zakwalifikowanej wstępnie jako amfetaminę i wagę elektroniczną. Rzeczy te ukrył w bieliźnie 15 – latek. 18 – letni kierowca stracił prawo jazdy i trafił do policyjnej celi, zaś jego dwaj nieletni koledzy do Policyjnej Izby Dziecka. Za posiadanie substancji odurzających lub psychotropowych grozi nawet 3 lata więzienia. Za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków można trafić do celi nawet na 2 lata.

 

                   Nie zadzwoni

19 – letnia starachowiczanka zamówiła za pośrednictwem portalu z ogłoszeniami telefon komórkowy i na konto sprzedającego wpłaciła 600 zł. Nie otrzymała sprzętu i sprawę zgłosiła policji.

              Schody na złom?

Na kwotę blisko 3000 złotych oszacował straty właściciel turbiny wiatrowej, z której nieznany sprawca ukradł zewnętrzne schody aluminiowe. Do zdarzenia doszło 1 kwietnia br. w gminie Pawłów.

 

                                      Amator miodu

Do zuchwałej kradzieży doszło w miniony wtorek (2 kwietnia br.). Z pasieki w gminie Mirzec ukradziono dwa ule z pszczołami. Zgłaszający określił stratę na 2000 złotych.  

 

                         Oszustwo internetowe

Mieszkaniec Starachowic, za pośrednictwem jednego z portali ogłoszeniowych, kupił telefon. Na konto sprzedającego wpłacił 1000 zł. Zakupionego sprzętu nie otrzymał, a kontakt z nieuczciwym sprzedawcą się urwał. 25 – latek zgłosił sprawę starachowickim policjantom.

 

                                     Pożar silnika

5 kwietnia br. około godziny 14.00 zapalił się na ul. Kilińskiego w Starachowicach silnik jadącego fiata seicento. Ogień pojawił się nagle. Mężczyzna zdążył zahamować, wysiąść i wezwać straż, bowiem ze względu na płomienie nie można było otworzyć pokrywy silnika. Strażacy ugasili ogień, jednak silnik samochodu uległ całkowitemu spaleniu.

 

 

                                      Złapali złodzieja

 Skarżyscy policjanci zatrzymali 29 marca br. 39 – letniego mieszańca Starachowic, który podejrzany jest o kradzież z marketu w Skarżysku – Kamiennej elektronarzędzi wartych blisko 2500 złotych. Był wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa. Grozi mu nawet 5 – letni pobyt za kratkami.

 Znaleziono ludzkie zwłoki
Informacja z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że na terenie kompleksu leśnego w gminie Pawłów odnalezione zostały ludzkie zwłoki, niestety, potwierdziła się!  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach zareagowali natychmiast. We wskazanym miejscu znaleziono 3 kwietnia br., ok. godz. 19.00, ciało 65 – letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Pawłów. Decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do dalszych badań, choć wstępnie wykluczono, by do śmierci przyczyniły się osoby trzecie.

(azab)