Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 9 kwietnia 2019

Medalowy występ naszych karateków

Pod patronatem GAZETY

Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin Bushi - Do CUP 2019 zgromadził 384 zawodników z 37 klubów. Zawodnicy rywalizowali w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach, a nasi zdobyli 11 medali.

W turnieju, zorganizowanym przez Starachowicki Klub Karate Kyokushin, sportowcy  rywalizowali 30 marca br. na czterech matach, w dwóch formułach: kata i kumite, a nad przebiegiem zawodów czuwało 23 sędziów. Starachowiczanie wygrali 32 walki i był to trzeci wynik całego turnieju.

Podopieczni Sebastiana Kozieła wywalczyli indywidualnie 11 medali. W kategorii kumite pierwsze miejsca zajęli: Kacper Jakubowski  oraz Mikołaj Sikora. Srebrne medale wywalczyli: Karol Ożóg i Julia Długosz, a brąz Oskar Iwan.

W kategorii kata starachowiczanie zdobyli 6 medali. Srebrne wywalczyły Maja Abramczyk, Lena Kozieł i Zuzanna Pacek, natomiast brązowe krążki trafiły do Julii Seweryn, Kacpra Jakubowskiego i Karola Ożoga.

– Ciężko pracowaliśmy, aby jako gospodarze turnieju, pokazać najwyższą formę i sięgnąć po medale. Okazaliśmy gościnność i w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy III miejsce, za drużynami z Kobierzyc i Skarżyska, równolegle z drużyną z Radzymina – mówią trenerzy: Sebastian Kozieł, Mariusz Kozieł i Łukasz Gorzkowski.

kobiety: 5. Aleksandra Trela

Organizację turnieju finansowo wsparła Gmina Starachowice. Patronat honorowy objęli: prezydent miasta Starachowice Marek Materek oraz starosta Piotr Babicki, a medialny z satysfakcją sprawowała Gazeta Starachowicka.