Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 9 kwietnia 2019

Mistrzostwa na Kręgielni

Otwarte Mistrzostwa Starachowic w Bowlingu rozegrano w Kręgielni "Atlantyda" z udziałem 49 uczestników.

Pograć w kręgle możemy w mieście od kilku lat. I to zarówno w klasyczne, jak i bowling. Od kręgli klasycznych różni się tym, że te składają się z dziewięciu elementów do zbicia i kuli bez dziur, a w bowlingu zbija się dziesięć kręgli kulą z trzema dziurami na palce, a kręgle ustawiane są w trójkąt. Gra składa się z dziesięciu rund, a każda z maksymalnie dwóch rzutów gracza. Liczbę zdobytych punktów wskazuje liczba zbitych kręgli, chyba że zajdzie „strike” – zbicie wszystkich kręgli w pierwszym rzucie, albo „spare” – zbicie w sumie 10 kręgli podczas obu rzutów w rundzie.

Najlepsze w bowlingu zawodniczki

Otwarte Mistrzostwa Starachowic w Bowlingu rozgrywane są od 2011 r., a tegoroczna edycja zgromadziła na starcie 49 zawodników. W kategorii kobiet tytuł mistrzyni bowlingu w mieście zdobyła Diana Herman, na II miejscu uplasowała się Małgorzata Wolańska-Jędrzejewska, a trzecia była Joanna Minda. Mistrzem Starachowic w kategorii mężczyzn został natomiast Łukasz Wesołowski, tytuł wicemistrza Starachowic przypadł Mateuszowi Morawskiemu, a na trzeciej pozycji był Kamil Jantos.

Współorganizatorem rywalizacji był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach. Zwycięzcy odebrali puchary i nagrody rzeczowe – sprzęt elektroniczny.

(az)