Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wąchock 9 kwietnia 2019

Przedszkolaki adoptowały afrykańską szkołę

Wąchock

Wolontariat przedszkolny z Wąchocka nawiązał współpracę z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania i podjął się adopcji szkoły w Afryce.

W Ngaoundaye, niewielkim mieście na terytorium RŚA, misjonarka Anna Jachimek ze zgromadzenia Sióstr Pasterzanek walczy z analfabetyzmem prowadząc szkołę dla miejscowych dzieci. Słaby stan techniczny budynku, brak przyborów szkolnych i wyposażenia, a przede wszystkim trudności w gromadzeniu pieniędzy na bieżące wypłaty dla nauczycieli, to tyko niektóre z problemów placówki. W takich warunkach siostra zamiast planować rozwój szkoły zmuszona jest walczyć o przetrwanie. Aby wspomóc jej działania, Wolontariat przedszkolny z Wąchocka, którym opiekuje się Katarzyna Krasowska, podjął się adopcji szkoły w Afryce. Głównym celem przedszkolnego wolontariatu jest wsparcie tak duchowe jak finansowe. Efektem ostatnio przeprowadzonej zbiórki w ZPO w Wąchocku jest kolejna kwota – 200 zł.

Zaangażowanie wąchockiego przedszkola w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących doceniła poznańska fundacja i nadała mu tytuł „Przedszkola z misją”.

(aneta)

Najmłodsi mieszkańcy Wąchocka wspierają afrykańskich kolegów