Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 9 kwietnia 2019

Sukcesy młodych piłkarzy

Mirzec

Zajęli pierwsze miejsce w II Turnieju "Santander Cup", a w finale wojewódzkim rozgrywek "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" piłkarze w Mirca też są w czołówce.

Trenują w mirzeckim oddziale Akademii Piłkarskiej Star Starachowice i co rusz odnoszą sukcesy. W niedzielnych (31 marca br.) rozgrywkach zawodników rocznika 2008 na mirzeckim Orliku ph. Santander Cup, wzięło udział 10 drużyn z województwa świętokrzyskiego. Mirzeccy piłkarze zwycięskim sprintem weszli do półfinału i pokonali KSZO Ostrowiec 3:0. Bramki strzelili: Jakub Dudek, Bartek Dawiec i Bartosz Przygoda. W finale chłopcy z mirzeckiej drużyny spotkali się z rówieśnikami Korony Kielce, zdobywając 7 bramek, a tracąc tylko jedną. Autorami bramek w finałowym starciu byli: Jakub Dudek (3 gole), Olaf Serafin (2), Bartek Dawiec (1) i Piotr Węgrzyn (1).

– To wspaniałe zwycięstwo, piłkarze zasługują na wielkie słowa uznania – powiedział po meczu trener Damian Szyszka.

Królem strzelców został Jakub Dudek, a Olaf Serafin otrzymał tytuł najbardziej wyróżniającego się i wartościowego zawodnika. Obaj chłopcy za swoje osiągnięcia zostali uhonorowani statuetkami, a drużyna odebrała za zwycięstwo okazały puchar.

Gratulacje złożył piłkarzom wójt Mirosław Seweryn

Zawodnicy mirzeckich drużyn, reprezentujący Szkołę Podstawową w Mircu, są wśród najlepszych ekip finału wojewódzkiego turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, rozegranym w ubiegły weekend w Kielcach. Chłopcy U-10 z królem strzelców Piotrem Węgrzynem zajęli trzecie miejsce, w U-12 z najlepszym bramkarzem Frankiem Kawalcem – czwarte, a w U-8 z królem strzelców Piotrem Raczyńskim uplasowali się na piątej pozycji.

 

(az)