Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 9 kwietnia 2019

Tanecznie podsumowali rok

MiM Starachowice

Niezwykłe widowisko taneczne przygotowała Szkoła Tańca MiM. Na scenie Starachowickiego Centrum Kultury wystąpiły wszystkie grupy, od maluszków przez młodzież do MiM-owych Mam.

Mają za sobą kolejny rok pełen sukcesów. Z zawodów przywozili medale, zdobyli Mistrzostwo Świata. Swoimi występami udowodnili, że są w światowej czołówce tancerzy. W niedzielę, 31 marca nieco wcześniej podsumowali taneczny rok i zaprosili swoich miłośników na Festiwal Tańca 2019.

Koncert rozpoczął się układem „Nierozłączność” MiM 1, zapowiadając niezwykłe godziny w świecie tańca. Pełen energii, rytmu, synchronizacji tancerzy. Spotkał się z gromkimi brawami, podobnie jak postać, która chwilę później pojawiła się na scenie Starachowickiego Centrum Kultury. Małgorzata Dziamka, współtwórczyni szkoły przywitała wszystkich gości, rodziny tancerzy, ich znajomych, przyjaciół szkoły. Opowiedziała o sukcesach i zapowiedziała stepujące mistrzynie świata w nagradzanym i podziwianym układzie „Ogródeczek”. Po nich zaprezentowały się inne grupy, którym stepowanie nie jest obce. Każda z nich wytańczyła inny układ („W hiszpańskim stylu” (Step 2), „Kotki” (Step 4a), „New York” (Step 4b), „Na gali” (Step 3), „Kelnerki” (deut Step 2) oraz „In the Mood” (Step 1). Stepowanie w starachowickiej szkole tańca jest od niedawna, jednak już cieszy się ogromną popularnością wśród tancerzy.

Trzem tancerkom, które wraz ze zdaniem matury kończą przygodę z MiM-em sukcesów życzył starosta starachowicki, Piotr Babicki

Oliwia, Klaudia i Weronika podziękowały swojej nauczycielce i mentorce tanecznej, Małgorzacie Dziamce oraz wszystkim instruktorom Szkoły Tańca MiM

„MiM” zasłynął jednak tańcem współczesnym. Małgorzata Dziamka zapowiedziała kolejne występy: „Psotne kotki” zatańczyły maluchy mające 3 i 4 latka i, choć dopiero zaczynają, widać, że dobrze czują się na scenie. „Agentki” zaprezentował natomiast zespół MiM9 , „Prasówkę” MiM 2, a „Barwę” MiM 5. Potem przyszedł czas na hip – hop. Tańcem w tym rytmie zachwycił MiM 1. Aplauz zebrały również MiM Mamy, które w nowoczesnym tańcu, czują się jak ryby w wodzie. Publiczność oklaskiwała: „Urodziny” w wykonaniu MiM 6, „Jaskiniowców” wytańczonych przez grupę 5 i 6 – latków, „Hit the Road Jack” (MiM 2), „Ostatnią rozgrywkę” (MiM 1), „Tylko jazz?” (MiM 4), „Światło” (MiM 3), „Zatańcz ze mną jive`a” (MiM 11) oraz „Wojsko” w wykonaniu MiM 7.

MiM Mamy na scenie

Kiedy na scenie pojawiły się cztery dziewczyny, które dały pokaz swoich umiejętności w układzie „Pożegnanie”, niejednemu odebrało mowę. Okazało się, że tytuł pokazu nie jest przypadkowy. Trzy tancerki, Oliwia Pomorska, Klaudia Szymańska i Weronika Wolańska w tym roku zdają maturę i wraz z rozpoczęciem następnego etapu swojego życia, żegnają się również ze Szkołą Tańca „MiM”. Ich historię przedstawiła Małgorzata Dziamka, każda z tych tancerek swoją przygodę z tańcem rozpoczęła, jako mała dziewczynka, przeszła każdy etap nauki pod czujnym okiem instruktorów, by następnie tańczyć w mistrzowskich układach. Absolwentki podziękowały swoim bliskim za trud i za pomoc. Bo, jak powiedziała Małgorzata Dziamka, to rodzinom (mamom, babciom) należą się ogromne wyrazy szacunku, bo to one poświęcały swój czas córkom czy wnuczkom i prowadziły je na zajęcia. Oliwii, Klaudii i Weronice dalszych sukcesów życzył obecny na gali, starosta starachowicki Piotr Babicki, który wręczył upominki od Starostwa. Dziewczęta, choć nie osobiście, uhonorowane zostały również przez prezydenta miasta Marka Materka. One same również podziękowały swojej nauczycielce i mentorce – Małgorzacie Dziamce oraz wszystkim instruktorkom i instruktorom MiM-u. Były kwiaty, uściski i łzy wzruszenia…

Każdy układ taneczny zdobywał gromkie brawa publiczności

Wszystkim nauczycielom tańca, życzenia od pedagogów przekazała szefowa starachowickiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, Mariola Gałka. Jak podkreśliła, szkoła sąsiaduje ze związkiem, więc ma szansę podpatrywać pracę instruktorów MiM-u z dziećmi i młodzieżą, która wymaga ogromu zaangażowania i pasji.

W MiM-ie tańczą również chłopcy

Na finał publiczność mogła zobaczyć dwa występy. „Show Time” dały MiM Mamy, była też „Opowieść starej szafy”, układ premierowy, który Szkoła Tańca MiM przygotowywała przez ostatni rok, a szlifowała podczas obozów tanecznych. „Opowieść” pełna ekspresji i tajemniczości zachwyciła umiejętnościami tancerzy.

Skomplikowane ewolucje nie stanowią dla nich trudności

Festiwal Tańca 2019 „Tańczyć z MiM – em”, to taneczna podróż, za którą stoi grupa zawodowców i – co nie da się ukryć – pasjonatów. Za scenariusz i reżyserię przedstawienia odpowiadała Małgorzata Dziamka. Trio instruktorów tańca, to Katarzyna Filus, Joanna Lisowska i Magdalena Dziamka. Konsultacjami choreograficznymi zajęli się: Agnieszka Adamczyk, Ewelina Kubot – Łącka, Katarzyna Lipiec, Karolina Sendecka, Kamil Sobczyński oraz Grzegorz Dziamka. Rolę asystentek przy finale roku szkoły tańca pełniły Oliwia Pomorska, Anna Kalista i Julia Gębura. „Tańczyć z MiM – em”, to także muzyka, światło, kostiumy, fotosy, które uzupełniają pokaz.

Można było podziwiać różne style tańca

Małgorzata Dziamka, charyzmatyczna szefowa, stworzyła zespół, który swoją pasją do tańca dzieli się ze swoim wychowankami. A potem tym tańcem oni wszyscy dzielą się z nami, publicznością. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym roku działalności MiM-u.

(azab)

Wojsko? W tańcu potrzebna jest dyscyplina