Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 15 kwietnia 2019

Dziewczyna straciła tysiące złotych

W dobie popularności Internetu, przestępcy szukają metod, jak oszukać użytkowników globalnej sieci. Opłacając rachunki i robiąc zakupy trzeba być bardzo ostrożnym.

27 – letnia starachowiczanka dostała wiadomość mmsem z linkiem do strony bankowości internetowej, by uregulowała kilkuzłotowe zadłużenie. Kliknęła i straciła dużo pieniędzy. Oszustwo zgłosiła do Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, w minioną środę (10 kwietnia br.)

Kobieta nie wiedząc, że po kliknięciu w podany link została przekierowana na fałszywą stronę banku, wykonała przelew wartości 3 zł. Po pewnym czasie zorientowała się, że przelała… 24 000 złotych.

Policja wszczęła czynności w sprawie i próbuje namierzyć oszustów, apelując przy tym o ostrożność w przypadku odebrania tego typu wiadomości. Należy zwracać uwagę na metodę logowania do naszego banku i nie logować się za pomocą podejrzanych linków. Również podczas zakupów internetowych korzystać tylko ze sprawdzonych portali i zawsze stosować zasadę ograniczonego zaufania.

(azab)

fot. pixabay