Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 15 kwietnia 2019

Mistrzowie ortografii wybrani

Pawłów

Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas młodszych cieszy się dużym zainteresowaniem. Tegoroczna, już XIV edycja, odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pawłowie. Do dyktanda zasiedli wychowankowie 10 szkół z terenu gminy (Pawłów, Chybice, Szerzawy, Rzepin, Radkowice, Łomno, Grabków, Dąbrowa, Godów, Jadowniki). Wykazali się świetną znajomością zasad ortografii. Prace oceniała komisja w składzie: przewodnicząca – Edyta Turek oraz członkowie: Marzena Orzeł, Anna Kwiecień, Marta Sławek, Bernadeta Gwardyś i Katarzyna Słowińska.

Tytuł „Mistrza ortografii” klas I zdobyła Zuzanna Jarek z SP Łomno, a wicemistrzowskie Bartosz Dziułka z SP Godów i Zuzanna Gawłowicz z SP Jadowniki. W gronie uczniów klas II Mistrzyniami ortografii zostały Magdalena Styczeń z SP Pawłów i Anna Seremak z SP Jadownik, II miejsce zajęła Kamila Sitek z SP Grabków, a III – Karolina Murzyn z SP Godów. W najstarszej grupie uczestników – uczniowie klas III, tytuł „Mistrza ortografii” przypadł Pawłowi Jagielle z SP Chybice, a za nim uplasowali się Paweł Grys z SP Pawłów i Mateusz Mazur z SP Rzepin.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody książkowe, a wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy, długopisy, znaczki odblaskowe i słodycze wręczyła wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Pawłowie – Katarzyna Stanecka.

 

 

 

(az)