Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 15 kwietnia 2019

O #Nowej Piątce na targu

Trwa akcja informacyjna PiS dotyczącą rządowych programów #Nowa Piątka. Nasze miasto odwiedziła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

#Nowa Piątka PiS to pakiet rządowych programów:”500+” na każde dziecko, Emerytura +, niższy PIT, „Bez Pit dla młodych” (tzw. PIT 0%) oraz połączenia lokalne. Omówiła je na spotkaniu z mieszkańcami na Miejskiej Targowicy wojewoda Agata Wojtyszek, informując także o procedowaniu ustaw związanych z ich wprowadzaniem.

– Dziś (sobota, 13 kwietnia br. – przyp. red.) z akcją skierowaną do wszystkich mieszkańców jesteśmy w Starachowicach. Cieszę się, że spotkałam tutaj przynajmniej kilka osób, które mówiły, że cieszą się, że będą mogły pobierać świadczenie na pierwsze dziecko. (…) Trzeba złożyć wniosek, dlatego przypominam wszystkim, by pamiętać o tej dacie, 1 lipca – powiedziała wojewoda Agata Wojtyszek.

Pytano też o zwolnienia z podatku PiT młodych ludzi do 26. roku życia i zmniejszenie obciążeń podatkowych dla osób pracujących z 18 do 17 procent oraz podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, na czym zyskałoby 97 procent obywateli. Mieszkańcy otrzymali ulotki oraz broszury informujące o programach wchodzących w skład pakietu #Nowa Piątka.

Uczestników spotkania interesował też program poprawy transportu dla ludności.

– Program połączeń lokalnych wielu mieszkańców uznało za najważniejszy. Połączeń do miejsc, gdzie autobusy i busy nie dojeżdżały, gdzie linie był nierentowne, a samorządowcy nie mogli sobie pozwolić na ich finansowanie. Teraz rząd chce dopłacać do tych linii. Na przełomie kwietnia i maja będzie procedowana ustawa, a przed wakacjami, mam taką nadzieję, ustawa wejdzie w życie – relacjonowała pani wojewoda.

Mieszkańcy mieli sporo pytań do wojewody

Agata Wojtyszek podsumowała spotkanie na konferencji prasowej

 

 

(azab)