Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 15 kwietnia 2019

Oszuści znowu dzwonią do seniorów!

W minioną środę rozdzwoniły się telefony stacjonarne seniorów w Starachowicach, Kielcach i Pińczowie. Po drugiej stronie słuchawki nie byli jednak członkowie rodzin, tylko oszuści. Dzięki współpracy świętokrzyskich policjantów oraz pracowników banków nie doszło do przekazania pieniędzy.

Przestępcy wydzwaniający do seniorów podawali się za członków najbliższej rodziny, którzy natychmiastowo potrzebują większych sum pieniędzy. Gdy 10 kwietnia br. do kieleckich policjantów dotarły pierwsze sygnały o takich zdarzeniach, dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przekazał informacje funkcjonariuszom z komend powiatowych. Mundurowi poszczególnych jednostek powiatowych powiadomili pracowników banków o tym, że uaktywnili się oszuści i do ich placówek mogą przyjść seniorzy z chęcią wypłacenia pieniędzy.

Okazało się, że ten alert był potrzebny. Do banku w Starachowicach przyszła 82 – letnia kobieta, która chciała wypłacić pieniądze dla swojej „siostrzenicy”. Pracownik placówki uświadomił seniorce, że jest to najprawdopodobniej próba oszustwa. W dwóch przypadkach seniorzy od razu zorientowali się, że mają do czynienia ze złodziejem i natychmiast się rozłączyli.

(azab)