Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
W numerze 15 kwietnia 2019

Rekolekcje z muzyką

Rekolekcje wielkopostne to czas, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. W tym akcie duchowych ćwiczeń uczestniczy zawsze młodzież.

Trzydniowe rekolekcje wielkopostne dla młodzieży w naszym mieście rozpoczęły się w Starachowickim Centrum Kultury, a poprowadził je ks. Dariusz Kowalczyk, prezes Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Oprócz modlitwy była także muzyka i śpiew. Z młodzieżą spotkała się podczas rekolekcji w kościele p.w. Wszystkich świętych stypendystka Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, rzecznik prasowy tej instytucji i siostra Adriana, kapucynka ze Zwolenia, która podzieliła się z uczniami swoją drogą do przebaczenia ojcu.

Wierni byli zachwyceni

Momentem kulminacyjnym był II Starachowicki Dzień Młodych, zorganizowany w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Starachowicach, z koncertem zespołu „Jak najbardziej”, w którym śpiewa sześciu młodych kapłanów z Diecezji Radomskiej. Towarzyszyła im skrzypaczka oraz schola, działająca przy parafii Wszystkich Świętych, prowadzona przez księdza Piotra Gruszkę, wikariusza parafii, który gra na instrumentach klawiszowych i śpiewa. Zachęcali do wspólnego śpiewania pieśni o Bogu i o Chrystusie. Była niesamowita atmosfera.

(az)

fot. Parafia p.w. WS