Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 15 kwietnia 2019

Śpiewająco o zdrowiu

Jadowniki

Piosenki o tematyce prozdrowotnej dominowały w VII Gminnym Konkursie Muzycznym ph. „Mikrofon dla najmłodszych”, zorganizowanym przez dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach – Elżbietę Pożogę z nauczycielami: Edytą Przygodą, Katarzyną Słowińską, Aleksandrą Czerwińską, Aleksandrą Bicz, Edytą Dawiec i Grażyną Staszewską.

Uczniowie klas I – III z dziewięciu publicznych szkół podstawowych w gminie Pawłów prezentowali swoje umiejętności wokalne w piosenkach, przekazując w formie muzycznej informacje, w jaki sposób styl życia ma wpływ na zdrowie.

Komisja oceniająca w składzie: Urszula Gromiec (PSP Pawłów), Ewa Wyżykowska (PSP Rzepin), Lidia Gulba (PSP Dąbrowa), Barbara Bryła (PSP Łomno) i Bożena Kalista (PSP Radkowie) wyłoniła zwycięzców konkursu. W kategorii dzieci klas pierwszych I miejsce przyznano Aleksandrze Głowackiej z PSP w Pawłowie, II zdobyła Gabriela Sepiół – PSP w Dąbrowie, a III miejsce ex aequo: zajęły: Gabriela Kowalska – PSP w Szerzawach i Julia Zapała – PSP w Jadownikach. Wśród drugoklasistów nagrody odebrali: Franciszek Piątek – PSP w Godowie (I miejsce), Nikola Lipiec – PSP w Chybicach (II miejsce) i Faustyna Szmalec – PSP w Jadownikach (miejsce III). W najstarszej grupie uczestników (kl. III) pierwsze miejsce zdobyła Gabriela Tokarska z PSP w Rzepinie, II ex aequo zajęli Justyna Grudziecka – PSP w Pawłowie i Piotr Kozłowski – PSP w Łomnie, a trzecie przyznano Gabrieli Mikos z PSP w Godowie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczyli:   kierownik Samorządowego Centrum Oświaty w Pawłowie, Róża Koszarska – Duda oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jadownikach – Elżbieta Pożoga. Podziękowania odebrali natomiast nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu, a na zakończenie wszystkie dzieci wspólnie zaśpiewały „Piosenkę o niezdrowym jedzeniu”, najpopularniejszą w konkursowej rywalizacji uczestników.

(az)