Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 15 kwietnia 2019

Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

"Książka jest przedmiotem niezwykłym. Ma w sobie o wiele więcej niż widać na zewnątrz. Jest taką magiczną szafą, która pozwala nam się przenieść do różnych światów i przeżywać rozmaite emocje..." – powiedziała podczas spotkania autorskiego, zorganizowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Iłży pisarka dla dzieci Zofia Stanecka

Spotkanie zostało zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej, które jest obchodzone 2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. Przybyły na nie dzieci z Przedszkola Bajkowy Dworek oraz grupa „Smerfy” z Samorządowego Przedszkola w Iłży Pisarka zaskoczyła przede wszystkim dzieci swoimi umiejętnościami plastycznymi, lekkością i płynnością, z jaką ilustrowała wymyślane przez dzieci postaci, które mogą znaleźć się w książkach. A one zasypywały panią Zofię hasłami, chcąc zobaczyć „ożywione” efekty swoich marzeń i fantazji.

Zofia Stanecka znana jest głównie jako autorka serii książek o Basi – pięciolatce w bluzce w paski. Ale pisze również o trollach (Koc trolla Alojzego, Troll i zawody), robotach (Robot Robert) statkach (Historia pewnego statku. O rejsie „Titanica”) i wielu innych. Jej proza to współczesna, bardzo dobra polszczyzna przesiąknięta humorem i mądrością. Książki jej autorstwa są bardzo chętnie wypożyczane z iłżeckiej biblioteki.

Urok oraz życzliwa osobowość autorki sprawiły, że nawiązała ona rewelacyjny kontakt z uczestnikami. Spotkanie, sądząc po uśmiechniętych buźkach dzieci, było bardzo interesujące.

(mb)

fot. MGBP Iłża