Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 15 kwietnia 2019

W Krynkach świętowali z matematyką

Rok matematyki trwa, więc uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krynkach poświęcili dużo czasu Królowej Nauk, organizując szkolne uroczystości.

Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny e-math.pl. które w tym roku obchodom Dnia Matematyki nadało hasło” Matematyka dzika”. Już w marcu uczniowie klas V – VI przygotowali plakaty, a z najciekawszych zredagowali gazetkę szkolną. Dla uczniów klas IV – V zorganizowano natomiast konkurs, którego celem było zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że przedmiot ten jest przydatny w każdej niemal sferze życia. Turniej ten nie był kolejnym testem – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Rozwiązywanie zadań sprawiało przyjemność, lecz nie zabrakło też dreszczyku emocji. Ostatecznie nie wyłoniono zwycięzcy, ponieważ wszyscy uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami.

Udowodnili, że matematyka nie jest trudna

Uczniowie klasy VIII, chcąc uczcić Dzień Liczby Pi, podjęli się wyzwania obliczenia jak najdokładniejszej wartości tej liczby. Podsumowaniem ich pracy jest plakat. Młodsi z klas IV – VIII rywalizowali w konkursie matematyczno – przyrodniczym przygotowanym przez panie: Monikę Salę i Wiolettę Bielecką. I miejsce zdobyli uczniowie klasy VIII.

(Inc.)