Z raportów

Baczni obywatele

5 kwietnia br. około 20.00 na parkingu przy ulicy Radomskiej w Starachowicach, 19-latek zauważył, że kierujący fordem trzeźwy nie jest, uniemożliwił mu jazdę i wezwał policję. Okazało się, że 23 -letni kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy, jego pojazd odholowano na policyjny parking. Wieczorem 11 kwietnia po godzinie 18.00 przy ul. 8 Maja w Starachowicach, nietrzeźwego kierowcę zatrzymał 41-letni mieszkaniec gminy Nowa Słupia. Wyjął kluczyki ze stacyjki jego opla i powiadomił policję. Okazało się, że miał on ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.

 

 Niszczyciel w akcji

Na terenie jednej z placówek oświatowych w gminie Nowa Słupia, nieznany sprawca zniszczył 7 kwietnia br. cztery przęsła drewnianego ogrodzenia oraz tablicę do gier „Traf do celu”. Straty oszacowano na ponad 1000 złotych

 

Kieszonkowiec na targu

 Na terenie miejskiego placu targowego, złodziej wykorzystał chwilową nieuwagę 58-letniego mężczyzny i ukradł mu portfel, w którym miał 70 zł, dowód osobisty oraz bilet miesięczny.

 

 Jazda „na gazie”

29 – letniego motorowerzystę policja zatrzymała 10 kwietnia br. na terenie powiatu starachowickiego. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 0,4 promila alkoholu.

 

 Płot na złom?

 10 kwietnia br. ukradziono z terenu działki rolnej w gminie Bodzentyn 30 m metalowej siatki ogrodzeniowej, siedem słupków metalowych oraz szkielet bramy grodzeniowej. 68-letni właściciel wycenił stratę na 1200 złotych.

Nacieszy oczy

Tego samego dnia ukradziono z jednego z marketów na terenie gminy Nowa Słupia telewizor. Wart był blisko 1500 złotych.

 

 Zapasy na „dymka”

 11 kwietnia br.po południu starachowiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą, który nie stosował się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Okazało się, że 30-letni mieszkaniec gminy Mirzec ma w aucie blisko 150 kg krajanki tytoniowej. Wstępnie oszacowano, że z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, naraził Skarb Państwa na uszczuplenie na blisko 150 000 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

Chwila nieuwagi

12 kwietnia br. przed godziną 8.00. doszło do zderzenia aut na ul. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starachowicach. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcą kolizji był  kierowca MAN-a, który podczas manewru cofania uderzył w hyundaia, prowadzonego przez kobietę. Oboje byli trzeźwi i nie odnieśli poważnych obrażeń. Funkcjonariusze ukarali sprawcę kolizji mandatem.

 

(azab)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *