Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 16 kwietnia 2019

Półmaraton starachowicki się zbliża

5 maja br. odbędzie się największa impreza biegowa w naszym powiecie, III Półmaraton Starachowicki. Na kilka tygodni przed startem możemy już zapowiedzieć kilka nowości, jakie szykują organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice.

Na liście firmy DataSport, która przyjmuje zapisy, jest już prawie 300 zawodniczek i zawodników z Polski i Białorusi. Spoza powiatu będą biegacze z Radomia, Warszawy, Krakowa, Poznania, Tczowa czy Świdnika. Ponad 150 z nich zapisało się do biegu głównego, czyli na 21,1 kilometra.

– W tym roku będzie ciekawsza trasa. Uczestnicy półmaratonu pobiegną przez Lipie, i dalej drogą pożarową przez las i będą tylko raz pokonywać nawrót. Tak jest prościej. Na profilu Stowarzyszenia pojawiła się ankieta dla startujących, w której mają oni wskazać, po raz który biorą udział w imprezie. Nie ma to większego znaczenia przy starcie, za to jest wskazówką dla nas, pomocną przy organizacji kolejnych biegów – powiedział GAZECIE Ireneusz Gwóźdź, prezes Zarządu Stowarzyszenia Zabiegane Starachowice.

(az)

Obraz <a href=”https://pixabay.com/pl/users/madzArt-1499241/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=1050966″> Madusanka Dahanayaka</a> z <a href=”https://pixabay.com/pl/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=1050966″> Pixabay</a>