20.5 C
Starachowice
środa, 12/08/2020

Mądrzy cyfrowi

Młodzi uczestnicy projektu: „Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki”, który był realizowany w Oddziale dla Dzieci iłżeckiej biblioteki, spotkali się na uroczystym podsumowaniu projektu. Realizowany był od stycznia do kwietnia bieżącego roku, w ramach programu Mądrzy Cyfrowi. Była wspomnieniowa prezentacja z działań, były nagrody i ” słodkie co nieco”.

Nagrodzono 11 najwytrwalszych i najbardziej kreatywnych uczestników projektu.

– Z prezentowanej tu relacji z założeń i waszych działań projektowych wynika, że poprzez zabawę uczestniczyliście w projekcie, który przybliżył wam możliwości mądrego korzystania z narzędzi cyfrowych i internetu – powiedziała wiceburmistrz Iłży Dorota Paczyńska.

Oprócz zajęć, przy obróbce zdjęć, pracy w dokumentach Google czy w programach graficznych tj.: Pixlr, Canva (https://www.canva.com/pl_pl/), Padlet, Thingling, uczestnicy projektu poznali bajki filozoficzne, opowiadania o wartościach, propagowali wartości moralne i czytanie wśród przedszkolaków, wśród swoich rówieśników, w bibliotekach szkolnych i w bibliotekach filii MGBP w Jasieńcu Iłżeckim, Pakosławiu, Błazinach i wśród mieszkańców miasteczka.

– Zrealizowany projekt uważamy za wartościowy zarówno dla naszej biblioteki, jak również dla dzieci i młodzieży, która w nim uczestniczyła – podsumowała Teresa Niewczas, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Iłży.

(M.K.)

 

[new_comments]
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x