Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 23 kwietnia 2019

Matury się odbędą

Tegoroczni maturzyści powinni dostać świadectwa ukończenia szkoły 26 kwietnia br. Oceny musi jednak wcześniej zatwierdzić rada pedagogiczna. By decyzja rady pedagogicznej była ważna, musi zebrać się kworum, czyli połowa nauczycieli plus jeden. A strajk nauczycieli trwa...


 Zdenerwowanie uczniów i rodziców jest coraz większe. Są pełni obaw, czy zostaną w maju dopuszczeni do egzaminu dojrzałości. Do piątku – 18 kwietnia br. – wiadomym było, że matury na pewno odbędą się w I i II Liceum Ogólnokształcącym oraz w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego w Starachowicach, gdzie nauczyciele chwilowo odstąpili od strajku, by wziąć udział w radzie pedagogicznej. W ZSZ nr 2, ZSZ nr 3 i III LO, rady pedagogiczne zaplanowano na 24 kwietnia, przed 26 kwietnia, wskazanym jako termin zakończenia klasyfikacji.

Zarząd Powiatu w Starachowicach przesłał nam oświadczenie, w którym pisze, że „z niepokojem obserwuje przedłużające się negocjacje pomiędzy związkami zawodowymi, reprezentującymi nauczycieli i rządem RP w sprawie podwyżek wynagrodzeń”

– (…) Zarząd Powiatu na bieżąco monitoruje sytuację strajkową w podlegających szkołach i placówkach oświatowych. Z rozmów przeprowadzonych z dyrektorami szkół oraz przedstawicielami związków zawodowych wiemy, iż wszystkim stronom zależy na tym, aby uczniowie w jak najmniejszym stopniu zostali dotknięci niedogodnościami, które wiążą się z akcją strajkową w oświacie –  informuje Zarząd Powiatu Starachowickiego.

We wtorek po świętach (23 kwietnia br.), nauczyciele jadą do Warszawy, gdzie wspólnie będą protestować przed Ministerstwem Edukacji Narodowej.

 

(az)