Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Aktualności 23 kwietnia 2019

  Przyjdzie taki świąteczny czas, że spędzimy go bez dramatów?

Statystyki policji znów biją na alarm. W okresie Świąt Wielkanocnych na polskich drogach doszło do 224 wypadków. Niestety, 26 osób zginęło, 249 jest rannych, a 860 kierowców było pijanych!

 

W Starachowicach, na szczęście, nie doszlo do tragedii, ale na drogach spokojnie nie było. W sobotę 20 kwietnia o godz. 20.20 doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiej, 6 Września i Stanisława Moniuszki. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe: volkswagen polo i volvo V 40, którymi podróżowały 2 osoby. Kierujący VW został zabrany do szpitala miejskiego w Starachowicach. Z ustaleń policji wynika, że sprawcą był 35-latek z volkswagena polo. Nie zatrzymał się na skrzyżowaniu i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu volvem 31-latkowi, który… nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do wypadku doszło też w pierwszy dzień świąt na Alei Niepodległości przed godz. 19.00. 57-letni kierowca toyoty stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w latarnię i samochód się przewrócił. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i został osadzony w policyjnym areszcie.

W tym samym dniu przed godziną 13.00 policja zatrzymała dwóch pijanych kierowców na ul. Murarskiej. Obaj mieli po 3 promile. Nietrzeźwego 20-latka zatrzymano też przed godziną 17.00 na osiedlu Orłowo. Jechał mercedesem i stracił panowanie nad pojazdem. Badanie wykazało ponad 1,5 promila.

                                                                     (az)