Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 24 kwietnia 2019

Miesiąc udanych startów trwa

Karate

Turniej karate w Kobierzycach jest jednym z największych w kraju. W tym roku był to już 9. Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushin Kobierzyce Cup, a na starcie stanęli reprezentanci wielu krajów Europy, m.in. Rosji, Białorusi, Czech i Niemiec oraz zawodnicy z całej Polski, w tym karatecy w naszego miasta. III miejsce w kumite zajęła Julia Długosz, dobre starty, choć bez medali, zanotowali Kacper Jakubowski oraz Julia Seweryn.

Z Sandomierza przywieźli trzy medale

W Sandomierzu odbył się natomiast Ogólnopolski Turniej Karate dla Dzieci i Młodzieży Sendomiria Cup. Zawody kumite przeznaczone były dla roczników 2001-2011 podzielonych na 6 kategorii wiekowych. Starachowicki Klub Karate Kyokushin wystawił mocną reprezentację: Patrycja Gozdek, Wiktoria Mazur, Mikołaj Sikora, Paulina Dąbrowska, Karina Pękacz, Igor Stachowicz, Wojtek Zając, Sara Ubermanowicz. Podopieczni trenera mentalnego Mariusza Packa wywalczyli trzy medale. Patrycja Gozdek za II miejsce oraz Wiktoria Mazur i Mikołaj Sikora, którzy zajęli miejsca trzecie.

13 kwietnia br. rozegrano w obiektach Targów Kielce Grand Prix Polski Karate Kyokushin z udziałem około 200 karateków z 15 klubów z całej Polski. Zawodnicy starachowickiego Klubu Karate Kyokushin zdobyli 8 medali, w tym 2 złote, pięć srebrnych i  jeden brązowy.

Julia Długosz wywalczyła w Kobierzycach III miejsce

Nasi medaliści: Kacper Jakubowski – I miejsce, Karol Ożóg – I miejsce, Igor Stachowicz – II miejsce, Wiktoria Mazur – II miejsce, Mikołaj Sikora – II miejsce, Oskar Iwan – II miejsce, Maja Abramczyk – II miejsce i Adam Połeć – III miejsce.