Strona główna / Gazeta młodych / „Staszic” zaprosił na dni otwarte

„Staszic” zaprosił na dni otwarte

Przybyłą młodzież powitał w szkolnej hali sportowej i rozgrzewał koncert szkolnego zespołu „Pozytywnie nastawieni II LO”, szkoły, która jest doskonałym miejscem rozwoju pasji, poznania i zaprzyjaźnienia się z ludźmi, którzy podobnie patrzą na świat.

Ci, którzy skorzystali z oferty starachowickiej „dwójki” mieli okazję wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy, spotkali się również z nauką, która niejednego przyprawiała o gęsią skórkę, bo fascynująca chemia czekała na wszystkich zainteresowanych.

Prawie każda z sal przyciągała wzrok tym, co miała do zaoferowania: planetarium, prezentacje osiągnięć sportowych, quizy językowe, matematyczne szarady, literacka kawiarenka, a nawet oazowe warsztaty „Poznaj siebie” – to wszystko sprawiło, że dwa piętra II LO tętniły życiem.

Ciekawostką była wystawa gadów egzotycznych, które na potrzeby dni otwartych wypożyczyła  Sandra Duda, uczennica klasy III e. Sala 47, nad którą pieczę „od zawsze” sprawuje nauczycielka biologii Beata Kidoń, cieszyła się sporym zainteresowaniem również ze względu na sekcję świńskiego serca.

– Tym, którzy chcą się uczyć, oferujemy także współpracę z ośrodkami naukowymi województwa, warsztaty naukowe, zajęcia prowadzone metodą doświadczalną – mówi Beata Kidoń.

II LO w Starachowicach od lat cieszy się ogromną popularnością. Wielu młodych, którzy zdecydowali się na udział w Dniach Otwartych zwracało uwagę na poziom nauczania i renomę, jaka otacza starachowicką „dwójkę”.

A.M.

Joanna Drapejkowska, jak zwykle z pasją, przeprowadzała gości przez meandry poezji, prozy i ortograficznych zawiłości
W sali biologicznej naukowe doświadczenia
Młodzież z zainteresowaniem rozglądała się po przyszłych szkolnych korytarzach
Uczniowie „dwójki” witali gości na luzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *