Strona główna / Gazeta młodych / W Bursie rywalizują i pomagają

W Bursie rywalizują i pomagają

Hasłem tegorocznego Tygodnia Kultury była”Wolność i niepodległość języka, to wolność i niepodległość umysłu”. Organizatorkami obchodów w Bursie były wychowawczynie: Dorota Dziura i Małgorzata Lasek. Młodzież uczyła się z opiekunką, Dorotą Dziurą, pokonywać trudności z dykcją w czytaniu specjalnie przygotowanych do tego celu „łamańcach językowych”. Była to też okazja do poprawy wymowy tak przydatnej w recytacji czy śpiewie. Uczniowie oznali też nowości na rynku wydawniczym. Tydzień zakończyło dyktando ortograficzne, a tytuł mistrza zdobyła Julita Bartos. Dyplom i nagrodę otrzymała z rąk wicedyrektor Szkoły – Anny Sadaj – Łaszewicz i wychowawcy Małgorzaty Lasek. Wicemistrzem został natomiast Jakub Wasilewski, trzecie miejsce przypadło Wiktorii Borek, natomiast wyróżnienia odebrały Patrycja Pustuł i Katarzyna Kaluga. Laureaci zostali nagrodzeni wartościowymi książkami, ramkami na zdjęcia, kubeczkami, długopisami i słodyczami.

Młodzież Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach ceni sobie pomoc dla ludzi i wraz z nauczycielami podejmuje ważne działania wychowawcze, w ramach sekcji społeczno – doradczej Młodzieżowej Rady Bursy, której opiekunem jest Małgorzata Lasek. Docenili to organizatorzy ogólnopolskiej akcji „Szalik z Dobroci”, „Przesłanie”, „Niech dobro powraca” i  Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach przekazało uczniom biorącym udział w pomocy bezdomnym: Samancie Różalskiej z jej wychowawcą Małgorzatą Lasek, podziękowania.

Młodzi lokatorzy Bursy mogą też pochwalić się akcjami w świątecznych zbiórkach żywności, organizowanych przez Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Starachowicki” i Banki Żywności, a także z okazji „Dnia Kota” i „Mikołajek dla zwierząt”, w efekcie których przekazali suchą karmę dla schroniska dla bezdomnych czworonogów w Rudniku. Dzięki inicjatywom młodzież poznała blaski i cienie, pracy ze skrzywdzonymi przez ludzi czworonogami, bezpośrednio od Katarzyny Olszewskiej – właścicielki schroniska i Iwony Jaśkiewicz – Oddziałowego Inspektora Ochrony Zwierząt.

(m.l)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *