Strona główna Wieści z gmin Dofinansowanie bezpiecznych przejść

Dofinansowanie bezpiecznych przejść

 

To jedyne wnioski z powiatu starachowickiego, które pomyślnie przeszły ocenę  Międzyresortowego Zespołu ds. Programu „Razem Bezpieczniej”, działającego przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dotyczą poprawy bezpieczeństwa na wyremontowanych w 2018 roku drogach w gminie.

Wniosek „Bezpieczeństwo pieszych w sołectwie Trębowiec” otrzymał 50 tys. dofinansowania.  Zakłada budowę aktywnego przejścia dla pieszych oraz modernizację oznakowania pionowego na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą gminną w Trębowcu. Dodatkowo planowane jest przeprowadzenie spotkań informacyjnych, instruktażu dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz szkoleń z pomocy przedmedycznej dla rolników.

Gmina będzie też realizować projekt „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na drogach gminnych”, na który dostała 25.000 złotych. Na czterech drogach gminnych (Małyszyn – Krzewa, Mirzec Stara Wieś, Gadka Majorat i Poddąbrowa – Langiewicza – Malcówki) planowany jest montaż barier energochłonnych w miejscach szczególnie niebezpiecznych, doświetlenie tych miejsc, montaż barierek ochronnych z oznakowaniem oraz przeprowadzenie działań edukacyjnych w szkołach na terenie gminy Mirzec.

Do MSWiA z całego kraju wpłynęło 360 wniosków, z czego 24 wnioski z województwa świętokrzyskiego. Do dofinansowania z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań imienia Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020 zakwalifikowanych zostało 109 wniosków, z czego tylko 6 z województwa świętokrzyskiego.

(A.M.)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x