Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 29 kwietnia 2019

Kryminalnie w Pawłowie

Olga Rudnicka była bohaterką spotkania autorskiego w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Michała Basy w Pawłowie. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki czytelnicy mieli okazję poznać autorkę tak poczytnych kryminałów jak choćby "Martwe jezioro", "Czy ten rudy kot to pies", "Cichy wielbiciel` czy "Drugi przekręt Natalii"

 

W spotkaniu uczestniczyło 20 osób, w tym członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki z bibliotek w Pawłowie oraz z MGBP w Bodzentynie z moderatorem Martą Janicką. Olga Rudnicka z wielkim poczuciem humoru wprowadziła zebranych w swój debiut – książka „Martwe jezioro” ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński. Miała wtedy 18 lat, ale już jako dziecko lubiła książki i filmy, które wzbudzały strach. Ciemne zakamarki ludzkiej duszy stały się inspiracją do pisania kryminałów, którymi raczy zafascynowanych czytelników. Szczególnie jedna z książek – „Cichy wielbiciel”, stała się punktem wyjścia do żywiołowej dyskusji  z czytelnikami, ponieważ autorka porusza w niej temat stalkingu. Pisanie tej powieści było dla niej jednym z większych emocjonalnych przeżyć.

Marzeniem Olgi Rudnickiej jest napisanie poważnego kryminału, który budziłby grozę. Kiedy jedna z czytelniczek mówiła, że po przeczytaniu powieści bardzo się uśmiała, autorka odpowiedziała:

– …Pani ma się bać, a nie śmiać.

Spotkanie przebiegało w luźniej i sympatycznej atmosferze, która stworzyła Olga Rudnicka, uczestnicy ze spotkania wychodzili w doskonałych nastrojach.

Na spotkanie przybyły największe fanki autorki

(bib)