Strona główna / Wieści z gmin / Najlepsi jadą na wojewódzki finał

Najlepsi jadą na wojewódzki finał

 

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 13 w Starachowicach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorami konkursu są: starachowicki oddział Automobilklubu Kieleckiego, Komenda Powiatowa Policji oraz Urząd Miejski w Starachowicach.

W kategorii uczniów do lat 12 rywalizowało w ubiegły poniedziałek 4 drużyny, a w starszej – powyżej 12 lat, wzięło udział 5 drużyn ze szkół podstawowych w naszym powiecie. Pisali test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz skrzyżowań, sprawdzali umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej i prawidłowej jeździe rowerem. W grupie młodszej (do 12 lat) pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rzepinie, drugie reprezentacja Szkoły Podstawowej w Krynkach, a trzecie ekipa Szkoły Podstawowej w Dziurowie. W kategorii starszych uczniów też zwyciężyli wychowankowie Szkoły Podstawowej w Rzepinie, drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Pawłowie, a trzecie drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie.

Szkoła Podstawowa w Rzepinie będzie reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich turnieju w obu kategoriach. W klasyfikacji indywidualnej bezkonkurencyjny był również uczeń szkoły w Rzepinie, Dawid Chlewicki.

Głównym celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz propagowanie roweru jako środka transportu.

(az)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *