Strona główna Wieści z gmin Oko na mirzecki staw

Oko na mirzecki staw

 

Kamera rejestruje obraz zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, a filmy ze wszystkich kamer rozmieszczonych w centrum Mirca podłączone są do Centrum Monitoringu w budynku Urzędu Gminy w  Mircu. Obecność kamery ma poprawić bezpieczeństwo nad stawem sąsiadującym ze Szkołą Podstawową w Mircu, a także osób wypoczywających nad zbiornikiem wodnym. Nie sposób nie wspomnieć o działaniu prewencyjnym, mającym na celu wyeliminowanie aktów wandalizmu oraz innych niezgodnych z prawem zachowań.

Centrum Monitoringu oraz okolice zbiornika wodnego odwiedzili 25 kwietnia br. wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, Andrzej Kutwin, inspektor ds. obronnych gminy Mirzec oraz Marek Maculewicz, właściciel firmy, która rozbudowała monitoring. Wójt przypomniał o pracach porządkowych, jakie właśnie przeprowadzono w rejonie zbiornika. Naprawiono pływające pomosty, odtworzono drewniane barierki, wyremontowano chodniki dla pieszych i ławki, uporządkowano teren wokół altany i gruntownie odnowiono altankę.

– Mam nadzieję, że kamera sprawi, by korzystający z tego miejsca robili to w sposób odpowiedzialny, aby wykonane inwestycje służyły wszystkim mieszkańcom. Jestem przekonany, że gdyby doszło do jakiegokolwiek zachowania niezgodnego z prawem, zarejestrowany obraz umożliwi identyfikację ewentualnych sprawców oraz pociągnięcie ich do odpowiedzialności – powiedział wójt Mirosław Seweryn.

(A.M.)

Poprzedni artykułO drogach z władzami powiatu
Następny artykułKryminalnie w Pawłowie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x