Strona główna Wieści z gmin Promowali #Nową piątkę w gminach

Promowali #Nową piątkę w gminach

 

Pracownicy Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego odwiedzili w minionym tygodniu gminy Mirzec, Brody i Pawłów. Na spotkaniach informacyjnych z mieszkańcami promowali rządowy program #Nowa Piątka i wyczerpująco odpowiadali na pytania przechodniów.

W Brodach wicewojewodę Bartłomieja Dorywalskiego przywitała wójt Marzena Bernat oraz sekretarz Gminy Jan Kosiela. Wicewojewoda rozdawał mieszkańcom ulotki i informował o zasadach i korzyściach programu #Nowa Piątka. Podobnie było w gminie Pawłów, gdzie na akcję informacyjną przyjechała wojewoda Agata Wojtyszek.

#Nowa Piątka, to Emerytura+, która wystartuje już w maju, a emeryci otrzymają tzw. trzynastkę w wysokości 1100 złotych brutto bez żadnego wniosku. Kolejny program to 500 złotych na pierwsze dziecko, który wejdzie w życie najprawdopodobniej w lipcu br. To także zniesienie podatku PIT dla młodych do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 procent oraz podniesieniu kosztów uzyskania przychodu oraz przywracanie lokalnych połączeń komunikacji publicznej.

Mieszkańcy Mirca byli zainteresowani akcją

(A.Z.)

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x