Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Wieści z gmin 29 kwietnia 2019

Sukcesy uczniów

SP Małyszyn

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się etap wojewódzki 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W zmaganiach uczestniczyło 39 osób, zwycięzców eliminacji powiatowych w poszczególnych grupach wiekowych.

 

Powiat starachowicki reprezentowali  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Eugenii Staniewskiej w Małyszynie. Daniel Gizan w grupie klas I – VI szkół podstawowych a Maciej Kozieł w grupie uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjalnych. Rozwiązywali 24 kwietnia br. test, po którym najlepsi zostali zakwalifikowani do etapu ustnego. Daniel Gizan zajął w swojej grupie wiekowej trzecie miejsce w województwie.

– Pytania testowe były łatwiejsze niż pytania na etapie ustnym. W dodatku w etapie ustnym trzeba było odpowiadać do mikrofonu w obecności wszystkich biorących udział w konkursie. Było trochę stresu, ale mnie nie zjadł – powiedział Daniel Gizan.

– Jestem bardzo zadowolony z mojego wyniku, chociaż trochę żałuję, że nie zdobyłem pierwszego albo drugiego miejsca i nie udało mi się dostać do etapu ogólnopolskiego turnieju – dodał laureat.

Maciej Kozieł, najmłodszy w swojej grupie wiekowej, w tym roku nie dostał się do etapu ustnego. W zeszłym roku, kiedy startował w młodszej grupie wiekowej, zdobył pierwsze miejsce w województwie i reprezentował Świętokrzyskie na etapie ogólnopolskim konkursu.

– Jestem bardzo dumna z obu uczniów. Są wzorami do naśladowania dla kolegów. Obydwaj bardzo dobrze się uczą, na półrocze mieli średnie 5,8. Ich sukcesy to wynik ciężkiej pracy, zaangażowania nauczycieli i wsparcia rodzin – chwali Daniela i Macieja dyrektor Szkoły Podstawowej w Małyszynie Katarzyna Rychlik.

– Serdecznie gratuluję obydwu uczniom ogromnej wiedzy i zapału do jej zdobywania. Cieszę się, że po raz kolejny uczniowie z gminy Mirzec reprezentowali nie tylko naszą gminę ale też powiat starachowicki w wojewódzkim etapie konkursu – powiedział wójt gminy Mirosław Seweryn.

Obaj chłopcy planują w przyszłym roku znów spróbować swoich sił w turnieju pożarniczym.

(A.M.)