Strona główna / Gazeta młodych / Teraz tylko egzaminy

Teraz tylko egzaminy

Dla uczniów ostatnich klas, to ważna chwila. Trzy lata wspólnej nauki zapisze się w ich pamięci pozytywnie. Mówiły o tym przedstawicielki samorządu uczniowskiego: Iga Stępniewska i Dominika Chmielewska oraz przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Papaj.

Kwiaty, podziękowania, życzenia oraz uhonorowanie tych, którzy w ciągu trzech lat w starachowickiej „dwójce” zdobywali najwyższe noty z nauczanych przedmiotów i laury w olimpiadach czy konkursach. Wśród nagrodzonych jest Adam Ryski – finalista centralnego etapu olimpiady o bezpieczeństwie i obronności, laureat pierwszego miejsca w Świętokrzyskim Maratonie Matematycznym, uczestnik okręgowej olimpiady fizycznej. Także Julia Walkowska, uhonorowana za uzyskanie najwyższej średniej – 5,63, uczestniczka okręgowego etapu olimpiady biologicznej oraz Aleksandra Bojara za 100% frekwencję w ciągu trzech lat nauki.

Dyrektor Tadeusz Szczepański podkreślił, że podczas trzyletniej wspólnej nauki szkoła, podobnie jak rodzice poczuwała się do odpowiedzialności za uczniów. Wskazał trzy kluczowe czynniki, które kreują świat dorosłych i będą decydować o przyszłości każdego z uczniów a co za tym idzie i całego społeczeństwa. Należą do nich: zdolność do refleksji, umiejętność znalezienia równowagi między własnym egoizmem a dobrem wspólnym oraz racjonalne formowanie swojego światopoglądu.

Nie mogło zabraknąć podziękowań dla wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły za trud włożony w kształcenie młodzieży.

 

(aneta)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *