Kontakt z redakcją: 41 274-55-12
Informacje sportowe 30 kwietnia 2019

Mistrzynie koszykarskiej gry

II LO

W Starachowicach odbyły się finały wojewódzkie w piłce koszykowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizację o mistrzostwo województwa rozstrzygnęły ze sobą drużyny ze Starachowic.

W turnieju udział wzięły reprezentacje LO Busko Zdrój, I LO Skarżysko – Kamienna, I LO Starachowice, II LO Skarżysko – Kamienna i II LO Starachowice. Nasze licealistki wygrały zmagania w grupach i spotkały się w finale. Decydujący o mistrzostwie pojedynek zakończył się wygraną uczennic starachowickiej „dwójki” i to one zdobyły tytuł mistrzyń województwa w piłce koszykowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna I LO w Starachowicach, a trzecie zajęły dziewczyny z II LO w Skarżysku – Kamiennej.

Tytuł najlepszej zawodniczki zdobyła Julia Niemiec z II LO im. S. Staszica w Starachowicach.

Wyniki

Grupa I: *I LO Starachowice – I LO Busko Zdrój 38:31, I LO Skarżysko Kam. – I LO Busko Zdrój  28:29, *I LO Starachowice – I LO Skarżysko – Kam. 39:23.

Grupa II: *II LO Starachowice – II LO Skarżysko – Kam. 45:23.

Mecz o III miejsce: *I LO Busko Zdrój – II LO Skarżysko-Kam. 24:27. Mecz o I miejsce:

II LO Starachowice – I LO Starachowice 47:29.

Klasyfikacja końcowa

1. II LO Starachowice
  2. I LO Starachowice
  3. II LO Skarżysko Kam
  4. I LO Busko Zdrój
  5. I LO Skarżysko Kam

II LO: Julia Niemiec (III B), Patrycja Godlewska (III E), Natalia Biegaj (III E), Weronika  Kuśmierczyk (II B), Kaja Rolka (II D), Karolina Sońta (I A), Oliwia Jeżewska (I C), Anna  Łuczkiewicz (I C), Aleksandra Martys (I C), Kamila Klepner (I D). Drużynę przygotował i prowadził Mariusz Kandyba.