Strona główna Informacje sportowe Rośnie medalowy dorobek naszych siłaczy

Rośnie medalowy dorobek naszych siłaczy

 

Mistrzynie i Mistrzów Polski w kategorii juniorek i juniorów do lat 16, 18, 20, 23, seniorek i seniorów oraz weteranek i weteranów w wyciskaniu leżąc klasycznym wyłoniła kwietniowa impreza, jaka odbyła się w siedzibie Targów Kielce. Drugie miejsce drużynowo juniorek do 16 lat w wyciskaniu sztangi leżąc zdobyła ekipa Wikinga Starachowice.

Trener Arkadiusz Staszewski odebrał puchar za II miejsce naszej drużyny

Zawodnicy Wikinga zdobyli 14 medali. Nadia Famulska – złoto w grupie juniorek do 16 lat (kat. 63 kg) i I miejsce open juniorek w swojej kategorii wiekowej, Julia Szwajnoch – I miejsce juniorek do 16 lat (kat. 72 kg). W wyższych kategoriach też mamy liderów. Albert Cieciora uplasował się wśród juniorów do 18 (kat. 83 kg) na IV miejscu, Gabriel Ryś był trzeci (juniorzy do 16 – kat. 83 kg), Dominik Mularski zajął II miejsce (juniorzy do 18 – kat. 105 kg), Kornel Maciąg – III miejsce (juniorzy do 20 – kat. 93 kg), Paweł  Wieczorek – III miejsce (juniorzy do 18 – kat. 93 kg), a Karol Wójcik – I miejsce w grupie juniorów do 18 (kat. 105 kg).

Dobre lokaty zajęli też nasi seniorzy i weterani. Stanisław Staniszewski zajął I miejsce w grupie weteranów III (kat. 120+ kg), Waldemar Komisarek wygrał rywalizację weteranów w kat. 105 kg, na pierwszym miejscu uplasował się też Grzegorz Susło – weterani II, kat 105 kg oraz Eugeniusz Jeżewski – I miejsce wśród weteranów (kat. 66 kg). W walkach seniorów Jan Wegiera w mistrzowskich bojach w grupie seniorów (kat. 93 kg) i w open seniorów i weteranów, zdobył odpowiednio drugie i pierwsze miejsce, Michał Wegiera zajął V miejsce (kat. 120+ kg), Dawid Rapta był czwarty wśród seniorów (kat. 105 kg), a Arkadiusz Staszewski zdobył V miejsce w kat. 120+ kg.

Nasze dzielne juniorki ze szkoleniowcem

Młodzi siłacze z pucharem i trenerem

Ekipa weteranów i seniorów w komplecie

(az)

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Koronawirus

0
Dodaj komentarzx
()
x