Strona główna / Gazeta młodych / Motoryzacyjni konstruktorzy

Motoryzacyjni konstruktorzy

Naukę w kolejnej klasie patronackiej MAN Bus w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych rozpoczęli w ZSZ nr 3 1 września 2018 r. i w tym dniu 16 uczniów odebrało umowy o pracę.  Stanęli przed szansą zdobycia unikalnych kompetencji  i doświadczenia zawodowego w MAN Bus Starachowice. W tym roku szkolnym ta szesnastka kończy I klasę.

W ramach zajęć praktycznych, wykonali projekt oświetlenia autobusu, w skład którego wchodzą elementy: kierunkowskazy, światła obrysowe oraz światła przednie i tylne. Uczniowie zaprojektowali, wykonali i podsumowali tegoroczny projekt w obecności opiekunów: Łukasza Fryzla (MAN Bus), Andrzeja Kłaczkowskiego (CKP ) oraz Mariusza Majewskiego dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach.

Przypomnijmy, uczniowie klasy patronackiej, oprócz obowiązkowej nauki w Zespole Szkół Zawodowych nr 3, uczą się w pierwszej klasie podstaw zawodu w Centrum Kształcenia Praktycznego, mają też zajęcia praktyczne w firmie, która w codziennej pracy wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Są pracownikami młodocianymi przedsiębiorstwa przez trzy lata, mimo że pracę w zakładzie rozpoczynają dopiero w drugim roku edukacji. Po zakończeniu nauki mają gwarancję zatrudnienia.

(az)

fot. ZSZ nr 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *